Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Tel.:
690 339 533

Email.:
sklep@fi100.pl

Do darmowej dostawy: 280,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Cena
  • Od:
    Do:

Węże z poliamidu (tekalan) (PA)

Przewody tekalan - węże poliamidowe odporne na złamania

Tekalan to niebywale lekki i elastyczny materiał, który charakteryzuje się ogromną wytrzymałością mechaniczną i jest odporny na czynniki chemiczne. Dzięki temu służy on do produkcji węży z poliamidu stosowanych przede wszystkim w układach pneumatycznych, układach centralnego smarowania, układach hamulcowych i szeroko pojętej motoryzacji. Przewody tekalan to węże sztywne, twarde i odporne na złamania, pęknięcia czy odpryski, dlatego doskonale nadają się do transportowania powietrza - zarówno tego w zwykłej postaci, jak i w wersji sprężonej.

Czy średnica wewnętrzna przewodu tekalan ma znaczenie?

Oczywiście! Średnica zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna każdego z dostępnych na naszej stronie węzy poliamidowych odgrywa kluczową rolę. To od niej zależy ciśnienie rozrywające każdego z przewodów tekalan. Jest ona wyznacznikiem maksymalnego rozprężenia węży i pozwala dopasować je 1:1 do celów, jakie mają Ci służyć. Jeżeli średnica zewnętrzna przewodu nie przekroczy 10 milimetrów, to jego ciśnienie rozrywające będzie oscylować w granicach 5,4 MPa. Jeżeli natomiast potrzebny Ci jest wąż o średnicy wewnętrzne powyżej 10 milimetrów, to musisz mieć na uwadze, iż wtedy jego ciśnienie rozrywające jest nieco mniejsze i wynosi 4,4 MPa.

Konserwacja przewodów wykonanych z tekalanu

Tekalan jest materiałem, który nie wymaga pielęgnacji. To odporne na mróz, promienie UV, skoki temperatur i oddziaływanie atmosferyczne przewody, które radzą sobie z codzienną eksploatacją bez pomocy z zewnątrz. Przewody tekalan mają jeszcze jedną zaletę - można je przedłużać (ewentualnie również skracać) i dopasowywać do pożądanych wymiarów. Potrzebne Ci będzie do tego odpowiednio dobrane złącze do tekalanu, które również u nas kupisz! Zachęcamy do składania zamówień, a w przypadku pytań lub jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Po więcej informacji napisz do nas lub zadzwoń:

e-mail: sklep@fi100.pl

tel.: 690 339 533

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium